XVIII. ročník turnaje Tolerance v malé kopané

    18. června 2016 se uskutečnil na fotbalovém stadionu Juliska v Praze 6 již o tradiční otevřený jednodenní turnaj tolerance v malé kopané o pohár místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky. který. Turnaj byl rozlosován 10. června 2016 v budově Senátu Poslanecké sněmovny ČR.

    Z dosavadních sedmnácti ročníků se desetkrát konal na stadionu Armádního sportovního centra DUKLA na Julisce. Organizací byl opět pověřen UNIASK ČR. O turnaj je mezi národnostními menšinami žijícími v České republice a zainteresovanými organizacemi velký zájem, o čemž svědčí trvale vysoké počty zúčastněných družstev a hráčů. Bez ohledu na jinou barvu pleti, náboženské vyznání se příslušníci národnostních menšin setkávají při nejoblíbenější sportovní hře. Touto hrou je fotbal, nejpopulárnější sportovní hra přispívající k rozvoji jejich osobnosti, řídící se ve všech zemích světa podle stejných pravidel.

    K bojům o celkové vítězství nastoupilo 24 družstev národnostních menšin a zainteresovaných organizací. Po celodenních bojích ve čtyřech skupinách muselo 8 družstev v krásném odpoledním počasí absolvovat souboje o nejlepší družstvo. Vítězný pohár, který předával 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR Ing. Ivo Bárek zvedlo nad hlavu družstvo Ukrajinců, které ve finále porazilo fotbalisty Neratovic 3:0. Třetí místo si zajistili Vietnamci vítězstvím nad družstvem Maďarů 2:1. Celkem bylo v průběhu turnaje sehráno 68 utkání a vstřeleno 346 branek.

    Nejlepším střelcem se stal Mikhailo Karabin z družstva Ukrajinců se 7 brankami, nejlepším brankářem Vasyl Tkach také z družstva Ukrajinců. Pohár Fair Play pro nejslušnější družstvo připadl družstvu Vietnamců.

    Turnaje se zúčastnilo v 24 družstvech 334 hráčů a nezbytného doprovodu, 14 hostů z toho 6 velvyslanců zúčastněných zemí a 35 pracovníků organizačního výboru, policie ČR, vojenské policie a městské policie.

    AČR byla propagována v časopise A-REPORT, v České televizi a cestou ČTK. Armádní sportovní centrum DUKLA, Unie armádních sportovních klubů ČR a Fotbalový klub Dukla Praha považují za čest, že toto sportovní setkání mohou organizovat.

   

Cyril Schejbal

FOTOGALERIE