XII. ročník Memoriálu Karla Špatenky

    Před 12. lety tragicky zahynul příslušník ASC DUKLA, velký sportovec a kamarád mjr. Ing. Karel Špatenka. 14. května 2015 uctili jeho památku fotbalisté při již XII. ročníku Memoriálu Karla Špatenky v malé kopané. 8 družstev bojovalo na hřišti Armádního sportovního oddílu lyžování DUKLA Liberec o putovní pohár Ředitele ASC DUKLA.

    Po utkáních ve dvou skupinách postoupila družstva VÚ 2266 Liberec, VÚ 2436 Pardubice, ASC DUKLA a Pivovaru Svijany do semifinálových bojů. V utkání o páté místo bylo úspěšné družstvo MO a GŠ, které zvítězilo 2:1 nad fotbalisty FC Lions Majetín. Sedmé místo obsadilo družstvo volejbalistů VK Dukla Liberec vítězstvím 6:5 nad VU 7214 Čáslav.

    Po semifinálových utkáních se o třetí místo utkala družstva ASC DUKLA a Pivovaru Svijany. Úspěšnější byli fotbalisté Svijan, kteří porazily družstvo ASC DUKLA vysoko 7:0 a to se muselo spojit se čtvrtým místem. Finále bylo stejné jako v roce 2013 mezi VÚ 2266 Liberec a VÚ 2436 Pardubice. V tomto krásném souboji slavili vítězství chemici z VU 2266 Liberec 3:0 a opět zvedli nad hlavu putovní pohár.

    Nejlepším brankářem se stal Andrej Hanzalík z družstva VÚ 2266 Liberec, nejlepším střelcem byl útočník též družstva VÚ 2266 Liberec Jan Řeháček se 7 brankami. Osobností uvedenou do síně slávy byl kapitán družstva VÚ 2436 Pardubice Ján Kormoš, který patří k veteránům turnaje.

    Ani chladné počasí nezabránilo přátelskému posezení v areálu Dukly Liberec, hezkým vzpomínkám i na minulé ročníky a plánování přípravy na tvrdé boje a odvety v roce příštím.

 

Cyril Schejbal

FOTOGALERIE