VII. ročníku Otevřeného turnaje v bowlingu - Memoriál PaedDr. Arnošta Šulce

V pondělí 17. prosince 2012 se v bowlingovém centru Dejvice v Praze 6 uskutečnilo finále VII. ročníku Otevřeného turnaje v bowlingu, které bylo současně III. ročníkem Memoriálu PaedDr. Arnošta Šulce, zakladatele tohoto turnaje a významného funkcionáře UNIASK ČR. Vánoční finále turnaje bylo vyvrcholení čtyř základních kol, které proběhly v měsíci říjnu a listopadu. Všech kol se zúčastnilo celkem 65 závodníků ve třech kategoriích.

Po dvou hodinách bojů na šesti drahách si 22 finálových závodníků rozdělilo poháry za celkové vítězství v celé soutěži. Putovní pohár Arnošta Šulce získalo již podruhé družstvo ASC DUKLA ve složení Milan Beck, Stanislav Hladiš a Marcela Sadilová výkonem 423 bodů. Na druhém místě skončilo další družstvo ASC DUKLA Jiří Jakubáč, Petr Hovorka a Věra Surová ziskem 381 bodů a třetí příčka patří také družstvu ASC DUKLA Ivo Novák, Milan Vořechovský a Jana Senková, kteří shodili 373 kuželek.

Nejlepší ženou se stala Jana Matýsková výkonem 163 bodů. Druhé místo patří Janě Senkové se 123 body a třetí Milena Cuřínová získala 114 bodů.

Kategorii mužů vyhrál, stejně jako v loňském roce, Stanislav Hladiš výkonem 184 bodů, na druhém místě skončil člen výkonného výboru UNIASK ČR  Imrich Bugár, který hodil 168 bodů a třetí místo patří Milanu Beckovi se 160 body.

Turnaj, skládající se z několika kol, se stal již tradiční sportovní soutěží pro příslušníky ASC DUKLA a Posádky Praha. Díky poskytnuté dotaci byla tato akce hezkým předvánočním sportovním setkáním a důstojnou vzpomínkou na zakladatele turnaje Arnošta Šulce.