III. ročník BeeBall Brno Cup

 

Zpráva o průběhu turnaje:

            V neděli 20.5.2018 uspořádala Unie armádních sportovních klubů ve spolupráci se Sportovním klubem SEVER BRNO III. ročník turnaje BeeBall Brno Cup 2018. Turnaj byl určen pro děti do 8 let. BeeBall je zjednodušená varianta softballu určená pro malé děti. Hraje se na 3 mety a s pěnovými míčky a pálkami. Turnaje se zúčastnily školy ZŠ Šlapanice, ZŠ Šitbořice, ZŠ Svážná Brno a ZŠ Elišky Přemyslovny Brno.

     První utkání sehrály brněnské školy Svážná a Elišky Přemyslovny. Hráči ze Svážné se o proti minulému turnaji zlepšili a ze začátku soupeře trochu potrápili. Na výhře Elišky 18 : 6 se hlavně projevily větší herní zkušenosti. Druhý duel turnaje odehrály Šlapanice proti Šitbořicím. V zápase jasně dominovaly Šitbořice a vyhrály 15 : 6. Třetí zápas byl soubojem nejmladších týmů na turnaji. Už ve Šlapanicích na druhém turnaji sehrály týmy Svážné a Šlapanice vyrovnaný zápas. Ne jinak tomu bylo i teď. Velmi vyrovnané utkání, kdy do posledního míčku nebyl znám vítěz. Nakonec více štěstí měla Svážná a vyhrála těsně 13 : 12. Rovněž následující souboj mezi favority ze Šitbořic a Eliškou Přemyslovny byl vyrovnaný a dramatický. Stav po 1. směně byl 1 : 1, což se v beeballu moc často nevidí. Před dohrávkou poslední směny byl stav nerozhodný 10 : 10. Eliška v dohrávce stáhla vítězný bod na konečných 11 : 10. Předposlední zápas mezi Šitbořicemi a Svážnou byl do poloviny utkání vyrovnaný. Svážná se proti silným Šitbořicím držela. V druhé polovině zápasu, ale Šitbořice zabraly na pálce vyhrály 14 : 7. Závěrečný zápas celého turnaje i ligy sehrály Šlapanice proti domácím z Elišky Přemyslovny. V utkání po celou dobu převažovaly na pálce hráči z Elišky a zápas vyhrály vysoko 23 : 5.
     Na závěr patří poděkování triu rozhodčích Ondrovi Charvátovi, Vojtovi Slavíkovi a Kubovi Stodůlkovi, kteří řídily utkání. Rovněž poděkování patří rodičům, kteří pomáhali s údržbou hřiště.

  Konečné pořadí III. ročníku turnaje BeeBall Brno Cup 2018:

     1. ZŠ Elišky Přemyslovny Brno
     2. ZŠ Šitbořice
     3. ZŠ Svážná Brno
     4. ZŠ Šlapanice

V Brně dne 22.5.2018                                                       Michal Doležel, ředitel turnaj